Urodziny Łodzi na budowie

Korzystanie z serwisu jest jednoznaczne z wyrażeniem z zgody na wykorzystywanie plików cookie przez serwis.
Nie pokazuj mi więcej tego powiadomienia.

dodano: 2013-07-29

Urodziny Łodzi na budowie

Ponad 400 osób odwiedziło w ostatnią sobotę i niedzielę lipca budowę nowego Dworca Łódź Fabryczna w związku z 590. urodzinami miasta Łódź. Mieszkańcy byli bardzo zainteresowani projektem węzła multimodalnego, technologiami budowy, postępem prac. Nasi goście dowiedzieli się m.in., że aktualnie na budowie prowadzone są prace w trzech obszarach: budowy stacji, budowy parkingu oraz tunelu. W obszarze budowy stacji i parkingu trwają prace przy konstrukcji stropu na poziomie -8. Obszar o wielkości 65 tys. m2. podzielony został na trzy części, które z kolei zostały podzielone na działki robocze o wielkości ok. 25x25 m. Dotychczas zabetonowano 19 z 49 działek.

W części stacyjnej proporcjonalnie do postępu prac stopniowo stawiane są żurawie wieżowe (aktualnie stoi 5 z planowanych 7; dodatkowo dwa żurawie staną w obszarze budowy tunelu). Żurawie te służą do transportu ładunków i maszyn, a w przyszłości posłużą do prac przy konstrukcji płyty głównej od poziomu -8 do poziomu 0.  Trwają prace przygotowawcze (wyrównywanie terenu) do budowy tunelu w okolicy ul. Niciarnianej. Tunel będzie wykonywany metodą ścian szczelinowych. W przyszłości w tym obszarze do wykonania będzie w sumie ok. 3 km ścian szczelinowych.

Mamy nadzieję, że informacje, które przekazaliśmy w imieniu Generalnego Wykonawcy, były dla naszych gości satysfakcjonujące i wyczerpujące.

Zobacz filmy z placu budowy

Zobacz zdjęcia z placu budowy