Stanowisko Generalnego Wykonawcy w sprawie miejsca wywozu ziemi

Korzystanie z serwisu jest jednoznaczne z wyrażeniem z zgody na wykorzystywanie plików cookie przez serwis.
Nie pokazuj mi więcej tego powiadomienia.

dodano: 2012-09-18

Stanowisko Generalnego Wykonawcy w sprawie miejsca wywozu ziemi

Generalny Wykonawca informuje, że miejsce wywozu ziemi z placu budowy nowego dworca Łódź Fabryczna – nieczynna kopalnia przy ul. Pomorskiej – zostało wybrane w trosce o dobro wszystkich mieszkańców Łodzi. Przeprowadzone analizy pokazały, że z punktu widzenia całego miasta Łódź, nieczynna kopalnia jest najlepszym miejscem składowania ziemi, ze względu na to, że ruch samochodów ciężarowych w jej kierunku okazuje się proporcjonalnie najmniej uciążliwy dla wszystkich mieszkańców. Trasa w kierunku nieczynnej kopalni pozwala uniknąć wjazdu pojazdów o dużej masie i z ładunkiem do centrum Łodzi, a tym samym – powodowania licznych niedogodności w postaci m.in. korków. Wybór tego miejsca ma również istotne znaczenie dla ochrony środowiska, bo pozwoli przywrócić naturalne warunki sprzed eksploatacji wyrobisk kopalni.

Zdajemy sobie sprawę, że ruch samochodów z ziemią w pobliżu wyrobiska pokopalnianego powoduje niedogodności dla mieszkańców tamtych obszarów, jednak przy realizacji tak dużej inwestycji jak nowy Dworzec w centrum miasta, niestety jest to nieuniknione. Jako Generalny Wykonawca dołożymy wszelkich starań, aby te uciążliwości były w miarę możliwości jak najmniejsze i tylko w okresie prowadzenia prac ziemnych.

W sprawie usypania kopca z ziemi z wykopu Generalny Wykonawca informuje, że nie jest stroną. Inicjatywa taka może zależeć od Komitetu Społecznego budowy kopca (organizacja, którą powinni utworzyć zwolennicy budowy) lub odpowiednich Urzędów Miejskich, czy Wojewódzkich. Powyższe organa powinny wskazać miejsce budowy takiego kopca i są odpowiedzialne za uzyskanie wszelkich niezbędnych zezwoleń tj. Decyzji środowiskowej, Decyzji lokalizacyjnej, Raportu oddziaływania na środowisko oraz wykonanie Projektu Budowlanego i uzyskanie Pozwolenia na budowę. Do przeprowadzenia tej inwestycji niezbędne będzie rozpisanie przetargu na wykonawcę.

Zobacz filmy z placu budowy

Zobacz zdjęcia z placu budowy