Postępy prac - sierpień 2015

Korzystanie z serwisu jest jednoznaczne z wyrażeniem z zgody na wykorzystywanie plików cookie przez serwis.
Nie pokazuj mi więcej tego powiadomienia.

dodano: 2015-08-07

Postępy prac - sierpień 2015

Na budowie nowego Dworca Łódź Fabryczna zakończyły się główne prace związane ze szkleniem dachu. Każdy z 10 000 trójkątnych paneli znajduje się już na właściwym miejscu; trwają prace przy obróbkach uszczelniających. W dachu pozostają otwory technologiczne. Kontynuowane jest szklenie fasad obiektu.

Na stacji, na najniższym poziomie, trwają intensywne roboty torowe: pomiędzy czterema peronami układane są szyny, z kolei na peronach – układane są kamienne okładziny. Na tym poziomie wykonywane są również instalacje.

Na poziomie -8 zakończono I etap montażu instalacji; trwają przygotowania do rozpoczęcia prac posadzkowych w hali dworca kolejowego i na dworcu autobusowym. Trwa budowa sterowni (control room). Kontynuowane są dalsze prace przy montażu wind, schodów ruchomych i platform, a także prace związane z wyposażeniem pomieszczeń technicznych – wszystkie niezbędne urządzenia są już dostarczone na plac budowy.

Na poziomie 0 układane są płyty dociskowe; w dalszym etapie planowane jest rozpoczęcie robót brukarskich i drogowo-torowych. Na zewnątrz budynku wykonywane są instalacje, które w przyszłości zasilą obiekt w niezbędne media.

W związku z przebiciem w tunelu pod ul. Kopcińskiego, trwają roboty  konstrukcyjne obiektu na tym odcinku.

Zapraszamy do Galerii Foto, gdzie można obejrzeć niezwykłe zdjęcia placu budowy wykonane o zachodzie słońca; aby szybko się tam znaleźć, wystarczy kliknąć tu: http://www.nlf-b2.pl/O-ZACHODZIE-S--O--CA

Zobacz filmy z placu budowy

Zobacz zdjęcia z placu budowy