Postępy prac - maj 2015

Korzystanie z serwisu jest jednoznaczne z wyrażeniem z zgody na wykorzystywanie plików cookie przez serwis.
Nie pokazuj mi więcej tego powiadomienia.

dodano: 2015-05-12

Postępy prac - maj 2015

W części stacyjnej trwają ostatnie główne roboty żelbetowe; dobiegają końca prace przy konstrukcji klatek schodowych i szachtów wentylacyjnych. Rozpoczęły się przygotowania do budowy betonowo-żelbetowych płyt podtorzy pomiędzy peronami. Kontynuujemy prace przy montażu wind, schodów i ramp ruchomych. Wkrótce na peronach rozpoczną się prace kamieniarskie.

Zarówno w części stacji kolejowej, jak i dworca autobusowego, a także na parkingach nadal trwają prace instalacyjne. Na parkingach montowane są tynki akustyczne, wykonywane są prace malarskie w pomieszczeniach.

Na poziomie pośrednim, -8, w pomieszczeniach technicznych, trwają prace posadzkarskie oraz prace malarskie, tak by umożliwić wkrótce montaż urządzeń specjalistycznych.

Trwają przygotowania do montażu paneli elewacyjnych w fasadzie południowej.

Na poziomie 0 trwają prace, które niebawem umożliwią ułożenie nawierzchni brukowej: układane są warstwy izolacyjne i płyty dociskowe.

Nad dworcem autobusowym trwają roboty, które pozwolą na rozpoczęcie wkrótce budowy ulicy Nowowęglowej i torów tramwajowych.

Prowadzone są prace związane z odprowadzaniem wody opadowej z obiektu: budowane są zbiorniki retencyjne po południowej stronie.

Po północnej stronie budowana jest konstrukcja żelbetowa tuneli wjazdowo-wyjazdowych ulicy Nowotargowej.

Rozpoczął się demontaż części rusztowań, dzięki czemu w niektórych miejscach widać już, jak będzie wyglądać wnętrze obiektu bezpośrednio pod dachem.

W obszarze komory zachodniej po wykonaniu konstrukcji żelbetowej stropu – trwa ostatni duży wykop podstropowy na stacji. Po jego zakończeniu budowany będzie ostatni fragment płyty dennej.

W tunelu nadal układane są tory.

Zapraszamy do Galerii Foto, aby obejrzeć zdjęcia: http://www.nlf-b2.pl/zdjecia/POST--PY-PRAC---MAJ-2015

 

 

Zobacz filmy z placu budowy

Zobacz zdjęcia z placu budowy